Detailní popis produktu
Na rozdíl od svého těžšího bratra Nylon tarp poncho je tento model z lehčího 15D Nylonu a je i o pár cm delší a širší. Pončo má stahovací kapucu a je dostatečně prostorné aby šlo přehodit i přes batoh, zároveň je i dost dlouhé abyste byli kompletně ochráněni před deštěm.
Všechny švy jsou zdvojené a samozřejmě jsou i podlepené. Na kratší akce se dá pončo využít i jako přístřešek. V rozích a uprostřed disponuje 8 poutky pro široké možnosti stavby a vypnutí. Dá se postavit jako jednoduché závětří, klasická "áčková" stříška, nouzový bivakovací vak, jako další předsíň stanu nebo se dá využít jako střecha nad hamaku.
Se svými rozměry 265 x 145 cm se pod přístřešek vejdou 2 lidi, ale berte to s velkou rezervou, protože se zkosením stěn bude zastřešená plocha samozřejmě o dost menší.
Pokud bude primární využití jako pončo s občasným využitím jako přístřešek, tak tenhle malý a lehký balíček rozhodně splní vaše požadavky. Jako pončo obstojí skvěle a jako přístřešek svoji úlohu splní v nenáročných podmínkách. V žádném případě ale nedokáže nahradit klasické stany nebo tvarově lépe řešené tarpy, které skvěle odolají v silném větru a dešti.
Pro primární využití jako přístřešek spíše doporučujeme SMD Gatewood Cape, Deschutes nebo jakýkoliv jiný stan či tarp z naší nabídky.
Na pěkné video představující tento pončo/tarp můžete kouknout zde.
Sea To Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho:
- Hmotnost: 230 g (vč. obalu).
- Rozměry: 265 x 145 cm.
- Rozměry po sbalení: 13,5 x 7,5 cm.
- Nepromokavý 15D ultra-sil nylon.
- Podlepené švy.
- Patenty pro sepnutí.
- Osm poutek pro stavbu jako přístřešek.
- Celá řada využití - přístřešek, závětří, bivak, střecha nad hamaku atd.
Ahoj. Mam otazku ohladne ci uz tohto, alebo silnejsieho ponca (mam silnejsie).
Co ma “trapi“, je silny vietor. Mate skusenosti s takymto pouzitim? Nerozopinaju sa cvoky po bokoch?
Ahoj, s tímhle pončem osobní zkušenost nemáme, takže těžko říct. My celkově pončo vůbec nenosíme a všichni používáme membránové bundy. Předpokládám ale, že výrobce s tímhle počítá a ty patenty budou držet dobře.
Ahoj. Mam otazku ohladne ci uz tohto, alebo silnejsieho ponca (mam silnejsie).
Co ma “trapi“, je silny vietor. Mate skusenosti s takymto pouzitim? Nerozopinaju sa cvoky po bokoch?
Ahoj, s tímhle pončem osobní zkušenost nemáme, takže těžko říct. My celkově pončo vůbec nenosíme a všichni používáme membránové bundy. Předpokládám ale, že výrobce s tímhle počítá a ty patenty budou držet dobře.
Láká mě tohle poncho/tarp kvůli váze, ale nevím co si představit pod vyšší odolností u toho levnějšího produktu. Jako že se mi to roztrhá dřív? Ten materiál není dost pevnej, aby vydržel to co ten levnější? Chápu, že má asi nějakou menší hustotu, ale zase o to by měl být odolnější materiál ne?. Nebo se pletu a je to v podstatě jen “ošizený“ ten levnější model? Pak by mi to nějak nedávalo smysl s ohledem na skoro jednou takovou cenu.
Rozdíl je samozřejmě v materiálu. U ultra sil nano tarpu je použitý 15D Nylon. To déčko je DENIER - jednotka určující tloušťku vlákna. Čím vyšší číslo, tím je vlákno a látka pevnější a tím pádem i odolnější. Nebudu tvrdit, že 15D nic nevydrží. Vydrží, ale je to o tom, jak se k dané věci člověk chová. Pro mě je to ok, protože si na všechno své vybavení dávám pozor a tak mi vydrží roky. Ale pak jsou lidé, kteří tenhle způsob fungování nechápou a podle toho pak ty věci vypadají...
Podle mě to jako tarp trochu podceňujete. Mám to společně s moskytiérou a tyvekem a kolíky balíček 700 g a dva lidi v tom zvládnou fungovat docela v pohodě, jen se tedy pod tarpem blbě převléká. Ale v oblastech, kde málo prší, jako je třeba Středozemní moře, je to ideál - přešel jsem s tím celou GR20, část Apenin a měl jsem ho i v Etiopii. Se čtyřma hůlkama a nějakýma šnůrama (1mm široké nic neváží) se to dá postavit asi na sto různých způsobů a proti dešti to ochrání dobře, i když je pravda, že na Island b
Australská značka Sea to Summit již dlouhé roky vyrábí stovky důležitých outdoorových doplňků od nádobí, ručníků, dry-bagů po ponča, karimatky nebo třeba špičkové stany.